ACLVB wil ruimte voor reële loonsverhogingen
De ACLVB is zich ten volle bewust van de moeilijke economische situatie. Het rapport van de Centrale Raad voor het Bedrijfsleven was dan ook een zeer moeilijke oefening. Het in kaart brengen van de huidige economische situatie is voor ons uiterst belangrijk om de komende interprofessionele onderhandelingen aan te vatten.
De pijnpunten waren al vroeger gekend. De structurele problemen blijven bestaan. De ACLVB betreurt dan ook dat zowel de vormingsinspanningen als investeringen in Onderzoek en Ontwikkeling ondermaats blijven. Als we onze concurrentiekracht willen vrijwaren, moeten we dringend structureel hervormen en volledig van koers wijzigen. Dat is de beste oplossing om externe schokken op te vangen.
Uiteraard onthouden we de twee scenario’s met betrekking tot de beschikbare loonmarges vermeld in het rapport van de CRB. De onzekere inflatieverwachtingen typeren de situatie. Toch moeten we ons hoeden voor een algemene recessie. Het vertrouwen in de economie moet worden hersteld, en dat vertrouwen wordt in de eerste plaats gevoed door de werknemers/consumenten. We moeten ten allen tijde een deflatiespiraal vermijden. Daarom blijft de ACLVB ervan overtuigd dat er ruimte moet zijn voor reële loonsverhogingen als katalysator voor de economische heropleving.
De economische context is moeilijk, maar we zijn overtuigd en vastberaden om de interprofessionele onderhandelingen te doen slagen. Het resultaat moet reëel en concreet zijn en vooral een evenwichtige oplossing bieden voor de uitdagingen van de toekomst.
