Share/Save/Bookmark
04 mei 2010

Bedienden textiel : koopkracht 2010, onderhandelingen terug lopende !

De actie van afgelopen donderdag tijdens de algemene vergadering van Fedustria aan het kasteel van Zwijnaarde, heeft er toe geleid dat de gesprekken over een verhoging van de koopkracht terug werden opgestart. Tijdens de actie hebben de vertegenwoordigers van de 3 vakbonden een pamflet overhandigd en hun eisen nogmaals herhaald. (voor de inhoud zie ons persbericht van 22/04)

Gisteren hebben we reeds met de woordvoerder van de federatie een gesprek gehad over de inhoud van een "mogelijk akkoord". We blijven bij ons standpunt dat er iets moet "doorvloeien" naar de bedienden, vanuit het Interprofessioneel Akkoord.

Een mogelijke invulling door middel van maaltijdcheques blijft onze voorkeur genieten maar de werkgevers hekelen het principe van de recurrentie. Nochtans zijn er al meerdere bedrijven in de sector die op bedrijfsvlak wel degelijk een verhoging van de maaltijdcheques hebben doorgevoerd. Momenteel ligt er op tafel : € 75 vanaf 1 september 2010 verzilverbaar door middel van ecocheques of in tweede instantie maaltijdcheques. Voor ACLVB hebben we tevens benadrukt dat dit in elk geval géén voorafbetaling kan zijn voor de onderhandelingen voor een sectoraal akkoord 2011-2012 en dat de toepassing van indexkoppeling (verhoging lonen vanaf 01/01/2011) volledig los moet staan van toekomstige onderhandelingen !

De patroonsfederatie FEDUSTRIA zou op 12 mei zijn achterban hierover consulteren. Indien we echter al eerder mogen vernemen dat de werkgevers dit toch nog afschieten of in tegendeel, wel te vinden zijn voor deze piste, zullen we dit onmiddellijk communiceren !

Bart De Crock
Nationaal Sectoraal Verantwoordelijke

    Europa veroordeelt gebruik van eenzijdige verzoekschriften

    07 februari 2012

    Steeds vaker proberen werkgevers via rechterlijke interventies de uitoefening van het stakingsrecht...

    Nationale staking: “De echte test komt in de weken die zullen volgen"

    30 januari 2012

    Maar we kunnen nu al stellen dat de nationale staking een belangrijk doel bereikt heeft nl. de...

    Leeftijdspiramide en collectieve ontslagen : maatregelen met perverse effecten !

    25 januari 2012

    Bedrijven die overgaan tot collectieve ontslagen zullen voortaan rekening moeten houden met de...

    ACLVB voert actie bij BNP Paribas Fortis

    19 januari 2012

    De Liberale vakbond ACLVB zal de komende tijd een aantal acties houden bij BNP Paribas Fortis in...

    Cat:

    Koning Albertlaan 95 - 9000 GENT
    Tel. 09-222.57.51
    Fax 09-221.04.74
    E-mail : aclvb@aclvb.be
    ACLVB op Twitter : http://www.twitter.com/ACLVB
    ACLVB op Google+ : +ACLVB

    Taal: