Share/Save/Bookmark
04 oktober 2004

Besparing Vlaamse aanmoedigingspremies ? Aanslag op combinatie arbeid-gezin !

De ACLVB Non Profit betreurt de geruchten over besparingen in het systeem van de Vlaamse aanmoedigingspremies (De Tijd 04/10/'04).
Een besparing in het stelsel van de Vlaamse aanmoedigingspremies betekent een aanslag op de werknemers die op zoek zijn naar een gezonde combinatie van arbeid en gezin.

De ACLVB Non Profit betreurt de geruchten over besparingen in het systeem van de Vlaamse aanmoedigingspremies (De Tijd 04/10/'04).

Een besparing in het stelsel van de Vlaamse aanmoedigingspremies betekent een aanslag op de werknemers die op zoek zijn naar een gezonde combinatie van arbeid en gezin.

Uit analyse blijkt dat de overgrote meerderheid van de premies uitgekeerd worden aan werknemers die zogenaamd zorgkrediet opnemen (ouderschapsverlof, palliatief verlof, verzorging ziek familielid). Hierbij zijn het vooral vrouwen tussen de 26 en 35 jaar die intensief gebruik maken van dit systeem. Een besparing op dit vlak zal bijgevolg opnieuw bijkomende problemen bezorgen aan de sector van de kinderopvang, maar ook in andere sectoren waar er nu reeds een tekort is aan opvangcapaciteit.

Voor de Vlaamse Non Profitsectoren (welzijn, cultuur en sociale tewerkstelling) die door het VIA-akkoord van 2000 een specifieke regeling met betrekking tot aanmoedigingspremies voor hun sector bedongen, komt de aangekondigde besparing aan de vooravond van de besprekingen over het nieuwe eisenbundel met de nieuwe minister Inge Vervotte. (afspraak voorzien op dinsdag 5 oktober 2004 om 16uur). De ACLVB zal de minister op haar verantwoordelijkheid wijzen in verband met de uitvoering van het VIA–akkoord en de noodzaak van een nieuw meerjarenplan voor de Vlaamse Non Profit sectoren.

De ACLVB Non Profit betreurt dat de interprofessionele sociale partners, noch de sociale partners uit de Non Profitsectoren tot op heden werden betrokken in het overleg over deze materie.

Gert Van Hees
Sectoraal Verantwoordelijke Non-Profit

    ABVV, ACV en ACLVB reageren op politiek akkoord rond degressiviteit werkloosheidsuitkeringen

    10 mei 2012

    Het gemeenschappelijk vakbondsfront blijft ijveren voor kwaliteitsvolle jobs

    Werklozen zullen...

    Veel succes aan al onze kandidaten !

    07 mei 2012

    Vanaf vandaag tot en met 20 mei vinden in ons land sociale verkiezingen plaats. In die periode...

    Sociaal plan Bekaert is een evenwichtig akkoord

    27 april 2012

    Deze nacht om 3.30 uur werden de onderhandelingen voor een sociaal plan bij Bekaert beëindigd. Het...

    Cat:

    De onderhandelingen voor een meerjarenakkoord in de federale gezondheidssectoren zijn stopgezet

    25 april 2012

    De ACLVB stelt vast dat de regering Di Rupo geen inspanningen WIL doen voor de werknemers van de...

    Cat:

    Koning Albertlaan 95 - 9000 GENT
    Tel. 09-222.57.51
    Fax 09-221.04.74
    E-mail : aclvb@aclvb.be
    ACLVB op Twitter : http://www.twitter.com/ACLVB
    ACLVB op Google+ : +ACLVB

    Taal: