Share/Save/Bookmark
09 juni 2006

Koopzondagen: vakbonden blijven sociaal overleg eisen

Het gemeenschappelijk vakbondsfront van de distributiesectoren stelt met genoegen vast dat de regering vandaag niet is overgegaan tot het uitvaardigen van het aangekondigde KB over de uitbreiding van de koopzondagen.

Het gemeenschappelijk vakbondsfront van de distributiesectoren stelt met genoegen vast dat de regering vandaag niet is overgegaan tot het uitvaardigen van het aangekondigde KB over de uitbreiding van de koopzondagen.

Uiteraard blijven de vakbonden ongerust omdat het mogelijke regeringsinitiatief alleen is uitgesteld (tot half juli) terwijl van vakbondszijde nadrukkelijk gesteld is dat het aan de sociale partners toekomt om in alle vrijheid te onderhandelen over de afspraken die destijds in de handelssector gemaakt zijn.

Op 30 maart 2006 is in dezelfde zin door de sociale partners van de sector gezamenlijk het besluit geformuleerd dat de tewerkstelling van het personeel op zondag is geregeld door het Globaal Akkoord van 1987 en hebben de sociale partners zich geëngageerd om het overleg over dit thema te zullen voeren naar aanleiding van de onderhandelingen voor het sectoraal akkoord van 2007 – 2008.

De vakbonden kondigen alvast aan dat zij zich blijven verzetten tegen een mogelijk regeringsinitiatief om de aangekondigde beslissing over de uitbreiding van de koopzondagen uit te voeren. Zij zullen zich in geen geval bij de situatie neerleggen als de regering deze waarschuwing negeert.

Ook FEDIS, de federatie van grote distributiebedrijven, draagt een verpletterende verantwoordelijkheid. Woensdag nog hadden de vakbonden voorgesteld aan FEDIS om het overleg over het aantal zondagen en de voorwaarden voor tewerkstelling op zondag te voeren voor eind november. FEDIS heeft dit aanbod geweigerd.

Het is de regering en FEDIS die verantwoordelijk zijn voor een mogelijk permanente conflictuele situatie in de sector indien het sociale overleg niet wordt gerespecteerd.

Jan Moens
Nationaal Sectoraal Verantwoordelijke

    ABVV, ACV en ACLVB reageren op politiek akkoord rond degressiviteit werkloosheidsuitkeringen

    10 mei 2012

    Het gemeenschappelijk vakbondsfront blijft ijveren voor kwaliteitsvolle jobs

    Werklozen zullen...

    Veel succes aan al onze kandidaten !

    07 mei 2012

    Vanaf vandaag tot en met 20 mei vinden in ons land sociale verkiezingen plaats. In die periode...

    Sociaal plan Bekaert is een evenwichtig akkoord

    27 april 2012

    Deze nacht om 3.30 uur werden de onderhandelingen voor een sociaal plan bij Bekaert beëindigd. Het...

    Cat:

    De onderhandelingen voor een meerjarenakkoord in de federale gezondheidssectoren zijn stopgezet

    25 april 2012

    De ACLVB stelt vast dat de regering Di Rupo geen inspanningen WIL doen voor de werknemers van de...

    Cat:

    Koning Albertlaan 95 - 9000 GENT
    Tel. 09-222.57.51
    Fax 09-221.04.74
    E-mail : aclvb@aclvb.be
    ACLVB op Twitter : http://www.twitter.com/ACLVB
    ACLVB op Google+ : +ACLVB

    Taal: