Onderhandelingen voedingssector: Liberale Vakbond keurt voorstel sociale bemiddelaar goed
Na moeizame onderhandelingen, gerichte acties en uiteindelijk de tussenkomst van de sociale bemiddelaar keurt de Liberale Vakbond het voorstel van sectoraal akkoord in de voedingssector goed.
Na moeizame onderhandelingen, gerichte acties en uiteindelijk de tussenkomst van de sociale bemiddelaar keurt de Liberale Vakbond het voorstel van sectoraal akkoord in de voedingssector goed.
Het feit dat het IPA niet onderschreven werd door alle sociale partners maakte dat het onderhandelingskader grondig verschilde van gelijkaardige onderhandelingen in het verleden. Het fundamenteel verschil van visie van de vakbonden, voor wie de enorme winsten van een aantal grote bedrijven in de sector en de buitensporige vergoedingen die aan bepaalde groepen van kaders worden toegekend al te onrechtvaardig zijn enerzijds, en anderzijds de starre houding van de werkgevers dwong de sociaal bemiddelaar uiteindelijk tot “ingrijpen” aangezien de polarisering van de standpunten niet te overbruggen leek. Op 24 maart jl. deed deze verzoener een voorstel dat, na beraad, werd geaccepteerd.
De onderhandelaars kunnen nu op ondernemingsvlak besprekingen aangaan teneinde op een verantwoorde manier, rekening houdend met de mogelijkheden en/of beperkingen van de betrokken ondernemingen, sociaal aanvaardbare ondernemingsakkoorden af te sluiten.
Jan Moens
Nationaal sectoraal verantwoordelijke
