Share/Save/Bookmark

Welzijnszorg en partners lanceren campagne

Werk Armoede weg !

Niemand droomt ervan om werkloos of arm te worden. Toch is dat de harde realiteit voor heel wat mensen.
1.500.000 Belgen leven met een armoederisico. Armoede wegwerken wordt de uitdaging in de nieuwe campagne van Welzijnszorg.
ACLVB zet mee haar schouders onder de actie. 

Inzet van ACLVB

Tijdens de Lanceerdag van de nieuwe campagne ondertekende ACLVB-voorzitter op 7/9/2009 alvast het Contract voor waardig werk en een leefbaar inkomen (zie Vrijuit editie 09/2009).

Hij benadrukte dat ACLVB doorheen heel haar werking aandacht opbrengt voor de meest kwetsbaren in de samenleving. “Solidariteit, ook met de zwakkeren, voeren we hoog in het vaandel.”

Dat uit zich in de inspanningen van ACLVB op alle niveaus van het sociaal overleg en de dienstverlening : de interprofessionele akkoorden die in de Groep van 10 afgesloten worden en minimumlonen garanderen, ons voortdurend pleidooi voor de welvaartsvastheid van sociale uitkeringen, het bijstaan van onze werkloze leden via het wegwijs maken in de werkloosheidsreglementering, onze juridische bijstand in zaken van gemeen recht (bv. huurkwesties), de Bijblijfactie, enz.

In de komende maanden zal ACLVB met volle overtuiging de boodschap Werk armoede weg ! uitdragen en helpen waarmaken.

De regionale startavonden van de campagne in september en oktober 2009 getuigen hier alvast van (zie Vrijuit editie 10/2009).

Op verschillende vormingsmomenten, die plaatsvinden van oktober 2009 tot juni 2010 in diverse centra in Vlaanderen, zal ook vzw Comé, de vormingsdienst van ACLVB, aandacht aan deze campagne besteden.

De cursisten worden uitgenodigd om hun handtekening te plaatsen onder het “contract voor het leven” en de politieke eisen van de campagne mee te ondersteunen op die manier.

Naast Welzijnszorg en partners zullen overigens ook andere organisaties en instanties mee aan de kar duwen. Steun de campagne en laat zien dat armoede een onrecht is !

Contract voor waardig werk en een leefbaar inkomen

Werk armoede weg !

Onderteken daarom het “contract voor het leven” dat in uw ACLVB-secretariaat ligt.

Uw handtekening is héél belangrijk en telt mee om de politieke eisen van de campagne kracht bij te zetten :

  1. Een traject naar werk op maat van mensen in armoede.
  2. Een extra stimulans om na een periode van werkloosheid opnieuw aan de slag te gaan.
  3. Groeikansen voor de sociale economie en sociale tewerkstelling.
  4. Goede hulpverlening op maat van zelfstandigen in moeilijkheden en gefailleerden.
  5. Een leefbaar inkomen voor iedereen.

    Ondernemingsraad Carrefour Belgium : niets concreet

    08 maart 2010

    De verderzetting van de OR Carrefour Belgium vandaag, te Evere, leverde niets concreet op. De...

    Cat:

    ACLVB distantieert zich van het standpunt van Didier Reynders over de brugpensioenen bij het herstructurerende Carrefour

    05 maart 2010

    De Liberale Vakbond volgt de stellingname van Didier Reynders in "Le Soir" niet.

    Voor de Minister...

    Cat:

    Bijzondere ondernemingsraad Carrefour Belgium

    04 maart 2010

    De Bijzondere Ondernemingsraad van Carrefour Belgium verliep traag en bij wijle zeer emotioneel. De...

    Cat:

    De ACLVB wil een “moratorium” op de collectieve ontslagen. Elk ontslag moet minstens gemotiveerd worden !

    03 maart 2010

    Opel, InBev, Carrefour ... om maar de grootste bedrijven te noemen, namen die we steeds weer in de...

    Koning Albertlaan 95 - 9000 GENT
    Tel. 09-222.57.51
    Fax 09-221.04.74
    E-mail : aclvb@aclvb.be
    ACLVB op Twitter : http://www.twitter.com/ACLVB

    Taal: