Share/Save/Bookmark

De onderhandelingen in het Aanvullend Paritair Comité (PC 100) zijn uiteindelijk van start gegaan !

Download pamflet

pamflet-onderhandelingen-pc-100.pdf

Pamflet onderhandelingen Aanvullend Paritair Comité

Arbeiders die in een bedrijf werken dat tot geen enkele sector behoort worden ondergebracht in het aanvullend paritair comité voor de arbeiders (PC 100). Zij moeten het nog altijd stellen met de allerlaagste loon- en arbeidsvoorwaarden.

In een vorig pamflet schreven we al dat het de voorbije 40 jaar onmogelijk was om te onderhandelen in het aanvullend paritair comité over een verbetering van hun situatie.

De vakbonden stelden van in begin van het jaar dat er nu eindelijk werk moest gemaakt worden van een sectorakkoord 2009-2010 over de loon- en arbeidsvoorwaarden in PC 100.

Maar de woordvoerders van de werkgeversfederaties VBO en Unizo gingen ook deze keer op de rem staan.

We hebben daartegen gereageerd en vooropgesteld dat er ten laatste op 17 november gestart moest worden met ernstige onderhandelingen. Zoniet zouden we overgaan tot syndicale acties.

Op het overleg van 17 november toonden de vertegenwoordigers van de werkgevers zich bereid om besprekingen te beginnen. De onderhandelingen zijn dus gestart. VBO en Unizo hebben ook bevestigd dat ze vanaf 2011 om de twee jaar een akkoord willen tot stand brengen, zoals in alle andere sectoren.

Positief is dat er ruimte is om te onderhandelen over een koopkrachtverhoging in 2010 voor de minimumlonen én de reële lonen.
Andere punten zijn bespreekbaar: De installatie van een syndicale afvaardiging in de bedrijven en het creëren van een vormingsfonds in de sector. Daarover zou een akkoord kunnen komen in 2011.

Dat betekent dat we voorlopig geen acties zullen voeren. We willen het overleg alle kansen geven. We voeren de komende maand besprekingen. In januari willen we die afronden.

    ABVV, ACV en ACLVB reageren op politiek akkoord rond degressiviteit werkloosheidsuitkeringen

    10 mei 2012

    Het gemeenschappelijk vakbondsfront blijft ijveren voor kwaliteitsvolle jobs

    Werklozen zullen...

    Veel succes aan al onze kandidaten !

    07 mei 2012

    Vanaf vandaag tot en met 20 mei vinden in ons land sociale verkiezingen plaats. In die periode...

    Sociaal plan Bekaert is een evenwichtig akkoord

    27 april 2012

    Deze nacht om 3.30 uur werden de onderhandelingen voor een sociaal plan bij Bekaert beëindigd. Het...

    Cat:

    De onderhandelingen voor een meerjarenakkoord in de federale gezondheidssectoren zijn stopgezet

    25 april 2012

    De ACLVB stelt vast dat de regering Di Rupo geen inspanningen WIL doen voor de werknemers van de...

    Cat:

    Koning Albertlaan 95 - 9000 GENT
    Tel. 09-222.57.51
    Fax 09-221.04.74
    E-mail : aclvb@aclvb.be
    ACLVB op Twitter : http://www.twitter.com/ACLVB
    ACLVB op Google+ : +ACLVB

    Taal: