Share/Save/Bookmark

Vrije beroepen (PC 336) : Sectoraal Akkoord 2009-2010

Op 14 juni 2010 hebben de sociale partners van het Paritair Comité 336 een eerste sectoraal akkoord afgesloten.

Het akkoord vormt de basis voor het volgende sectoraal akkoord van 2011-2012.

Het PC 336 groepeert - sinds meer dan één jaar - ongeveer 20.000 werknemers, tewerkgesteld in architecten-, advocaten- en boekhoudkantoren, deurwaarders,… Deze beroepen vallen onder het Paritair Comité 336 als vrije beroepen. Gezien de zeer uiteenlopende activiteiten van de ondernemingen, was het moeilijk voor de sociale partners om tot een akkoord te komen

Koopkracht

Vanaf 01/12/2010

  • Voor werknemers,  tewerkgesteld in ondernemingen waar geen indexeringssysteem wordt toegepast,  en waarvan het loon boven het gewaarborgd minimum maandinkomen (GMMI) ligt :

          Een loonsverhoging van 1%, met een maximum van 25 euro.

  • Voor werknemers waarvan het loon gelijk is aan het GMMI:

Een loonsverhoging van 14 euro. Daardoor zal er een nieuwe categorie van GMMI ontstaan voor de werknemers van 22 jaar met ten minste 2 jaren bedrijfsanciënniteit.

Vorming

  • De sociale partners verbinden zich ertoe om bij de sectorale onderhandelingen van 2011-2012 meer inspanningen te doen op het vlak van vorming. Ook de oprichting van een vormingsfonds zal onderzocht worden. 

Arbeidsorganisatie

  • De referteperiode voor het inhalen van gepresteerde overuren wordt - tenzij een andere periode van 12 maanden wordt bepaald op ondernemingsniveau - verlengd tot een periode van één jaar en loopt van 01 januari t/m 31 december van het lopende jaar.

Cao van 14 juni 2010 van kracht van 1 januari 2010 t/m 31 december 2010.

Download Flash 45

20100729_flash_45_pc_336_sectoraal_akkoord.pdf

Vrije beroepen (PC 336) : sectoraal akkoord 2009-2010

    ABVV, ACV en ACLVB reageren op politiek akkoord rond degressiviteit werkloosheidsuitkeringen

    10 mei 2012

    Het gemeenschappelijk vakbondsfront blijft ijveren voor kwaliteitsvolle jobs

    Werklozen zullen...

    Veel succes aan al onze kandidaten !

    07 mei 2012

    Vanaf vandaag tot en met 20 mei vinden in ons land sociale verkiezingen plaats. In die periode...

    Sociaal plan Bekaert is een evenwichtig akkoord

    27 april 2012

    Deze nacht om 3.30 uur werden de onderhandelingen voor een sociaal plan bij Bekaert beëindigd. Het...

    Cat:

    De onderhandelingen voor een meerjarenakkoord in de federale gezondheidssectoren zijn stopgezet

    25 april 2012

    De ACLVB stelt vast dat de regering Di Rupo geen inspanningen WIL doen voor de werknemers van de...

    Cat:

    Koning Albertlaan 95 - 9000 GENT
    Tel. 09-222.57.51
    Fax 09-221.04.74
    E-mail : aclvb@aclvb.be
    ACLVB op Twitter : http://www.twitter.com/ACLVB
    ACLVB op Google+ : +ACLVB

    Taal: