Share/Save/Bookmark

Minder werken om te mogen blijven werken ?

Economische werkloosheid voor bedienden redt jobs

Werkt u in een bedrijf dat het moeilijk heeft door de crisis ? Vreest u dat zij de deuren zullen sluiten en u uw job daardoor verliest ?

Bedrijven waar het water aan de lippen staat, zien vaak geen andere uitweg dan werknemers te ontslaan. Toch kan het ook anders !
Door economische werkloosheid in te roepen bijvoorbeeld.
Door de werknemers tijdelijk minder te laten werken, krijgt een bedrijf weer wat ademruimte, zonder zijn kostbaar personeel aan de deur te zetten. En daar draait het ons om.
Vandaag is dit echter alleen mogelijk voor arbeiders maar de realiteit heeft al meermaals aangetoond dat bedienden de maatregel even hard nodig hebben.

Daarom wil de ACLVB dat er snel werk wordt gemaakt van economische werkloosheid voor bedienden. Want behoud van tewerkstelling is simpelweg prioritair.

Is dit de eerste stap naar een gelijk statuut voor arbeiders en bedienden? Niet noodzakelijk. Een algemeen werknemersstatuut moet en zal zeker besproken worden door de sociale partners maar zal enige tijd vergen.
Tijd die vele bedienden niet meer hebben.
Daarom wil de ACLVB dat bedienden NU gebruik kunnen maken van economische werkloosheid. Ook zonder algemeen werknemersstatuut, maar wel goed omkaderd en onder duidelijk voorwaarden.
Zodat mensen zoals u hun job kunnen behouden !

Crisisuitkering bedienden

De ACLVB heeft een folder uitgegeven rond de crisisuitkering voor bedienden. Lees hem zeker !

Wilt u meer lezen over onze voorstellen omtrent economische werkloosheid voor bedienden, lees dan onderstaande tekst of download het pamflet : 

Nationale staking: “De echte test komt in de weken die zullen volgen"

30 januari 2012

Maar we kunnen nu al stellen dat de nationale staking een belangrijk doel bereikt heeft nl. de...

Leeftijdspiramide en collectieve ontslagen : maatregelen met perverse effecten !

25 januari 2012

Bedrijven die overgaan tot collectieve ontslagen zullen voortaan rekening moeten houden met de...

ACLVB voert actie bij BNP Paribas Fortis

19 januari 2012

De Liberale vakbond ACLVB zal de komende tijd een aantal acties houden bij BNP Paribas Fortis in...

Cat:

Staking van 30 januari aanstaande: onvermijdelijk

17 januari 2012

Het overleg over het onevenwichtig regeerakkoord komt slechts zeer traag op gang en lijkt weinig...

Koning Albertlaan 95 - 9000 GENT
Tel. 09-222.57.51
Fax 09-221.04.74
E-mail : aclvb@aclvb.be
ACLVB op Twitter : http://www.twitter.com/ACLVB
ACLVB op Google+ : +ACLVB

Taal: